pl
31/08/2017
OMEC

Kolejne informacje dotyczące aktualizacji PRINCE2

Jak już wcześniej informowaliśmy w połowie roku 2017 spodziewamy się opublikowania nowej odsłony metodyki PRINCE2, zwanej PRINCE2 2017. Chociaż trzon podejścia w stosunku do obowiązującej dziś wersji zostaje niezmieniony, to następuje odświeżenie pewnych elementów metodyki i powiązań pomiędzy nimi. Co chyba najistotniejsze – do przewodnika PRINCE2 dodane będą obszerne wskazówki dotyczące dostosowania metodyki do specyfiki projektów i organizacji przedsiębiorstw – znacznie większy nacisk położony jest na aspekty praktyczne wykorzystania PRINCE2 niż jest to obecne w dzisiejszej wersji metodyki.

Ważne jest też, że zmianie ulegnie format egzaminu PRINCE2 Practitioner. Zmieni się liczba i charakter zadań oraz sposób punktowania. Co bardzo ważne, nowy egzamin Practitioner będzie ważny tylko 3 lata, w przeciwieństwie do dzisiejszej wersji, która zachowuje ważność przez okres 5 lat.

UWAGA!
Osoby, które w bieżącym roku podejdą do egzaminu PRINCE2 Practitioner w dotychczasowej postaci oraz ci, którzy będą odnawiać swoją certyfikację poprzez zdanie skróconego egzaminu PRINCE2 Re-Registered Practitioner, zachowują 5-letni okres ważności certyfikatu.
Zmiana wersji metodyki nie ma wpływu na ważność już uzyskanych certyfikatów, dotyczy to zarówno poziomu Foundation jak i Practitioner.

Wniosek z tego, że zdanie PRINCE2 Practitioner lub PRINCE2 Re-Registered Practiitoner na dzisiejszej wersji pozwoli zachować ważność tytułu o 2 lata dłużej, niż zdanie go na nowej wersji!Zapraszamy do nas na szkolenia i certyfikację PRINCE2 Practitioner oraz recertyfikację PRINCE2 Re-Registered Practitioner!

Opis szkolenia PRINCE2 Re-Registered Practitioner.

Terminy szkoleń PRINCE2 Practitioner i PRINCE2 Re-Registered Practiitoner

Więcej informacji o terminach wszystkich szkoleń planowanych na pierwsze półrocze 2017 roku można znaleźć w Terminarzu szkoleń.

Chcesz zamówić szkolenie na 2017 rok? Napisz na info@omec.pl lub zadzwoń tel. (+48) 801 55 66 32.

WRÓĆ

Najnowsze:

Techniki i narzędzia przydatne w zarządzaniu projektami
ZOBACZ WIĘCEJ
Dwóch kierowników projektu?
ZOBACZ WIĘCEJ
Czy PMO jest nam potrzebne?
ZOBACZ WIĘCEJ
Jak przekonać szefa, że zarządzanie projektami jest przydatne?
ZOBACZ WIĘCEJ