pl
17/05/2021
OMEC

Jak przekonać szefa, że zarządzanie projektami jest przydatne?

Przypomnijcie sobie wszystkie te sytuacje, w których Wasz zespół nie dogadał się ze sobą, gdzie z powodu złego planowania nie dostarczyliście produktu na czas lub to dostarczenie na czas opłaciliście długą pracą w weekendy i po godzinach.


Przypomnijcie sobie wszystkie „pożary do gaszenia” i zastanówcie się, czy można było ich uniknąć? Czy zauważyliście po czasie, że zabrakło jakichś ustaleń? Albo mieliście sytuację, gdy czuliście, że kręcicie się w kółko? Czekaliście na decyzje, których nikt nie chciał podjąć? Czy musiało tak być?

Czy można było wcześniej zauważyć, że coś nie wyjdzie?

Jeśli na któreś z powyższych pytań Wasza odpowiedź jest twierdząca, to oznacza, że nadszedł czas, by zapoznać się z metodykami oraz dobrymi praktykami zarządzania i organizacji pracy. W tym miejscu często pada dodatkowe pytanie: jak przekonać szefa do zarządzania projektami?

Wszystkie wymienione poniżej punkty, możecie traktować jak argumenty. Metodyki wprowadzają porządek i oferują przewidywalność.

Dzięki standardom mamy:

Ponadto, metodyki promują działanie proaktywne. Oferują zasady działania i listę elementów, których zweryfikowanie pomoże ocenić, czy istnieje szansa na zakończenie projektu z sukcesem, a w trakcie pozwoli upewnić się, że jesteśmy na właściwej drodze. Dzięki temu, że wszystko jest poukładane i łatwe do znalezienia możemy przekazać swoje obowiązki koledze lub koleżance idąc na urlop, a nasz przełożony może w tym czasie spać spokojnie. Czy może być coś bardziej przekonującego? 😉 Mamy nadzieję, że wiecie już jak przekonać szefa do zarządzania projektami!

Najpopularniejsze metodyki zarządzania projektami na stronach ich właścicieli: PRINCE2, AgilePM.

WRÓĆ

Najnowsze:

Techniki i narzędzia przydatne w zarządzaniu projektami
ZOBACZ WIĘCEJ
Dwóch kierowników projektu?
ZOBACZ WIĘCEJ
Czy PMO jest nam potrzebne?
ZOBACZ WIĘCEJ
Czy można zarządzać metodycznie tylko jednym projektem?
ZOBACZ WIĘCEJ