plen

Wydarzenia

Ponieważ edukacja stanowi fundament naszej działalności, postanowiliśmy przekazywać zdobytą wiedzę i doświadczenie na szeroką skalę – poprzez organizację autorskich konferencji oraz interesujących webinarów. Przyjęte przez nas hasło #wspieramyrozwoj to nic innego, jak deklaracja otwartości i chęci dzielenia się najlepszymi praktykami z obszaru zarządzania. Mamy przyjemność uczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach związanych z promocją nowych podejść i metodyk. Spotykamy się z czołowymi praktykami, zestawiamy proponowane rozwiązania z rzeczywistymi problemami. Prowadzimy symulacje projektowe oraz tworzymy scenariusze możliwych trudności. Tłumaczymy jak korzystać ze standardów zarządzania w obszarach pozornie niepowiązanych. Wreszcie – systematyzujemy wiedzę i dzielimy się nią dalej!

Do organizowanych przez nas wydarzeń należą:

Serdecznie zapraszamy do udziału! Jeśli chcesz nawiązać z nami współpracę lub zaprosić do udziału w branżowej konferencji – prosimy o kontakt!

Wystąpienia

Nadchodzące: Trójkąt ograniczeń oraz ustalanie priorytetów w podejściu zwinnym i klasycznym

GDZIE

Online

KIEDY

15/04/2021

,
PRELEGENT

Jolanta Łabędzka-Benisz i Cezary Krzemiński

TEMAT

Trójkąt ograniczeń – czas, koszt i zakres. Jak wygląda zarządzanie tymi aspektami z punktu widzenia kierownika projektu? A jak analogiczna sytuacja wygląda z perspektywy zamawiającego/biznesu?

Stare przysłowie mówi, że z trzech paramentów projektu (szybko, tanio i dobrze) można wybrać tylko dwa: może być szybko i dobrze, ale nie będzie tanio. Może być szybko i tanio, ale nie będzie dobrze itd. Jednak… czy na pewno zawsze musi tak być? Spróbujemy rozwiać te wątpliwości!

Oprócz tego, porównamy sposoby zarządzania trójkątem ograniczeń (czas, koszt i zakres) w projektach agile i w tzw. tradycyjnym zarządzaniu projektami.

Zapisy na webinar: Formularz zgłoszeniowy

Seria o transformacji: II Chcemy być organizacją Agile – ale kto ma zacząć?!

GDZIE

Online

KIEDY

11/03/2021

,
PRELEGENT

Jolanta Łabędzka-Benisz i Cezary Krzemiński

TEMAT

Drugi webinar z serii przygotowanej przez ekspertów OMEC, opartej na modelu zmiany wg. J.P. Kottera!

Zamiana w organizacji to zawsze duży temat. Ile razy zastanawialiście się kto powinien przewodzić procesowi transformacji w firmie? Pewnie wielokrotnie… Jeśli odpowiedź wciąż nie jest dla Was jasna, to ten webinar jest obowiązkowy!

 • Kto powinien pokierować procesem wprowadzania zmian?
 • Jakimi cechami powinni być obdarzeni ludzie, którzy znajdą się w tym zespole?
 • Jak ich wybrać?
 • Jakie narzędzia mogą pomóc w doborze członków zespołu kierującego zmianą?

 

Wspólnie poszukamy odpowiedzi na te pytania i zainspirujemy do zmiany!

Polecamy nagranie webinaru dostępne: tutaj

Seria o transformacji: I Chcemy być organizacją Agile – od czego zacząć?

GDZIE

Online

KIEDY

18/02/2021

,
PRELEGENT

Cezary Krzemiński

TEMAT

Coraz częściej otrzymujemy od naszych klientów pytania, związane z potrzebą zmiany firmy tak, by szybciej i sprawniej dopasowywała się do zmieniającego się świata. Świata, w którym obowiązujące zasady i standardy przekształcają się, a wręcz rewolucjonizują z dnia na dzień.

Podczas webinaru poruszymy następujące kwestie:

 • Dlaczego firmy muszą się zmieniać i dlaczego zwinnie?
 • Jak zrobić pierwszy krok w kierunku Agile?
 • Krótkie wprowadzenie do podejść agilowych

 

Webinar poprowadzili: Cezary Krzemiński i Jolanta Łabędzka-Benisz.

Polecamy nagranie webinaru dostępne: tutaj

Zarządzanie czasem, Agile, Facylitacja – jak to połączyć?

GDZIE

Online

KIEDY

04.06.2020

,
PRELEGENT

Jolanta Łabędzka-Benisz

TEMAT

Chociaż każdy z nas codziennie zarządza swoim czasem pracy – priorytetyzuje zadania, realizuje spotkania i zaplanowane działania – to nie zawsze jest to tak proste jak mogłoby się wydawać.

Jeśli:

 • masz trudność z rozplanowaniem swojego zaangażowania w czasie, na poszczególne zadania,
 • czujesz, że w twój dzień pracy wkrada się chaos, a większość czasu zajmują Ci spotkania lub rozmowy,
 • lądują w twojej skrzynce dodatkowe, niewielkie prace do zrobienia „na wczoraj”,
 • chcesz poznać narzędzia, które pomogą Ci uporządkować bałagan i pozbyć się uczucia ciągłego pośpiechu,

 

to właśnie ten webinar jest dla Ciebie! Dwoje znakomitych ekspertów OMEC – Jolanta Łabędzka-Benisz oraz Cezary Krzemiński, tłumaczą jakich błędów unikać i których technik znanych z Agile i Facylitacji warto używać, by efektywnie panować nad czasem!

Webinary

Zdecydowaliśmy się na rozwijanie formuły spotkań online ponieważ oferują niemal tyle samo możliwości, co tradycyjne konferencje: dyskutujemy z uczestnikami w czasie trwania webinaru, jesteśmy w stanie miarodajnie ocenić jego przydatność oraz udostępnić nagranie wydarzenia szerszej publiczności. Tematykę webinarów opracowujemy na bazie zebranych opinii, rozmów z klientami oraz obserwacji zmieniającego się świata i rynku. Wiedza, którą dzielimy się podczas spotkań,wynika z naszego doświadczenia.Opublikowane dotychczas nagrania znajdują się na kanale YT – OMECTalks.