pl

OSEC Forum 2018

GDZIE
BABKA do wynajęcia
KIEDY
05/06/18, Warszawa
PRELEGENT
TEMAT

Ścieżka managerska na OSEC Forum

Mieliśmy niewątpliwy zaszczyt poprowadzić serię prelekcji oraz warsztatów dla managerów przybyłych na nieKonferencję OSEC Forum organizowaną przez naszego partnera, firmę OSEC.

W ramach ścieżki managerskiej mówiliśmy o wielu aktualnych wydarzeniach ze świata IT w kontekście ochrony danych osobowych oraz cyberbezpieczeństwa, o wdrażaniu ładu i metodyk zarządzania projektami, współpracy DEV i OPS, transformacjach przedsiębiorstw z zastosowaniem gotowych ram architektonicznych, a także o potencjalnych problemach i pułapkach czyhających na zespoły wdrażające uporządkowane zarządzanie usługami IT.

Pokazaliśmy też jak można uczyć się różnych podejść poprzez pracę warsztatową i zabawę, przy okazji głęboko integrując zespół – na bazie naszej nowej symulacji Kinshasa Service Management obrazującej planowanie procesów i operacyjną pracę Service Desku.

Dziękujemy uczestnikom i słuchaczom tego wydarzenia. Jesteśmy pewni, że udało się nam przekazać Wam sporą dawkę naszych doświadczeń. Oprócz tego, sami się dużo nauczyliśmy podczas rozmów i pracy z Państwem!

Relacja foto w dalszej części tego wpisu.

Agenda

 • Facebook i … strażnicy naszej prywatności [Grzegorz Poręcki]
  • Na tle ostatnich wydarzeń dotyczących Facebooka, przesłuchanie CEO przed Kongresem Stanów Zjednoczonych, i wchodzącego w życie unijnego Rozporządzenia, tzw. RODO, dotyczącego ochrony danych osobowych, zastanowimy się czy i na ile zmienia się świadomość nasza i firm w zakresie ochrony prywatności. Jak w związku z tym firmy powinny na to zareagować? Jakie metodyki, praktyki zarządcze, mogłyby być wykorzystane?
 • Od czego zaczynać wdrażanie metodyk i realizację zmian transformacyjnych?
  • Panel ekspertów [prowadzi Piotr Bogobowicz]
 • Którędy wdrażać Agile? [Jolanta Łabędzka-Benisz & Krzysztof Walczak]
  • Ten panel poświęcony będzie przechodzeniu organizacji na zwinne zarządzanie projektami, w środowisku dychotomii na styku biznes vs IT. 
   Podczas dyskusji pokazane zostaną fazy  od uświadomienia sobie potrzeby zmiany sposobu pracy, poprzez bardzo często popełniane w tym okresie błędy wdrożenia podejścia Agile w organizacji, aż po syntezę wniosków i dobrych praktyk wdrażania podejścia zwinnego w zarządzaniu projektami.
 • Transformacja, a może jednak adaptacja przedsiębiorstwa? [Grzegorz Poręcki]
  • Nie wiemy, jak będzie wyglądać przyszłość, ale dobrze jest być przygotowanym na wszelkie zmiany, które są niezbędne do odniesienia sukcesu. Wykorzystanie ramy architektonicznej TOGAF, jako sposobu przeprowadzenia analizy umożliwiającej efektywną adaptację.
 • Incydenty związane z wdrażaniem dojrzałego Service Management [Robert Zientara]
  • O tym ile ITILa jest w ITILu, jak brak technologii może utrudnić zmiany w organizacji. Co może pomóc organizacjom IT we wdrażaniu zasad ITIL oraz czy można wykorzystać ITIL poza IT
 • Cyberbezpieczeństwo – wyzwanie dla managerów, między potrzebami a możliwościami [Roman Bratek]
  • Cyberbezpieczeństwo to dynamiczne otoczenie, w którym inwencja hakerów wyprzedza środki ochrony, regulator wprowadza nowe przepisy zaś technologia zmaga się z rachunkiem finansowym. RODO i NIS stawiają nowe wymagania natomiast użytkownik chce nieskrepowanego dostępu do sieci i komputera. A zatem – jak utrzymać równowagę tańcząc na linie?
 • Kinshasa Service Management – symulacja zarządzania usługami [Jolanta Łabędzka-Benisz]
  • Symulacja „Kinshasa Service Management” to warsztat umożliwiający przećwiczenie umiejętności zarządzania organizacją procesową w oparciu o najlepsze praktyki ITIL®. Warsztat skupia się na takich czynnikach jak: działanie zgodnie z procesami, mierzenie efektywności tych procesów, prawidłowa priorytetyzacja incydentów i problemów, odpowiednie raportowanie

 

Relacja foto