pl

Konferencja Project Management – skuteczne zarządzanie biznesem

GDZIE
Centrum Dydaktyczno-Konferencyjne
KIEDY
6-7/04/17, Sopot
PRELEGENT

Piotr Bogobowicz

TEMAT

Po raz kolejny uczestniczyliśmy w Konferencji Project Management organizowanym przez Uniwersytet Gdański.

Tym razem w drugim dniu wydarzenia poprowadzilismy warsztat „Kinshasa – Agile African Adventure”.

Symulacja Kinshasa to warsztat umożliwiający przećwiczenie narzędzi i technik Agile Project Management w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku.

Podczas symulacji uczestniczymy w projekcie polegającym na podróżowaniu po Afryce drużynami złożonymi z motocyklistów oraz samochodu wsparcia. Zadaniem jest nakręcenie filmu podróżniczego. Celem projektu jest przejechanie trasy o zadanym początku, końcu oraz punktach pośrednich spełniających określone kryteria.

Całość będzie symulowana przy pomocy map, pionków, kart zdarzeń itp. Prawdziwe natomiast będą emocje! Zespół, który weźmie udział w tej symulacji, będzie miał możliwość podejmowania samodzielnych decyzji co do trasy, ekwipunku, a nawet reakcji na pojawiające się zdarzenia. Będzie też ponosił konsekwencje swoich wyborów. Prawdziwe będzie poczucie współpracy oraz wygranej lub porażki.

Symulacja może być wykorzystywana na różne sposoby.

  • Dla uczestników bez podstaw teoretycznych zarządzania projektami symulacja może być szansą na spotkanie z pojęciami metodyki w przyjaznym środowisku, a także sposobem na integrację zespołu przed rozpoczęciem wspólnej pracy w środowisku zwinnym.
  • Dla uczestników posiadających wiedzę na poziomie AgilePM Foundation symulacja pozwala pogłębić jej rozumienie oraz przećwiczyć działanie mechanizmów podejścia zwinnego. Umożliwia przejście od poziomu „wiem” do poziomu „rozumiem i potrafię”. Może być bardzo efektywnym elementem przygotowania do certyfikacji na poziomie AgilePM Practitioner.
  • Dla uczestników posiadających wiedzę i doświadczenie związane z tradycyjnym podejściem do prowadzenia projektów (PRINCE2, PMBOK) symulacja jest świetną możliwością zrozumienia odmiennego (zwinnego) podejścia do planowania i realizacji projektu. Taki warsztat ułatwi zmianę sposobu działania uczestników na takie, które będą zgodne z pryncypiami AgilePM.

Niezależnie od poziomu wiedzy i umiejętności, warsztat symulacyjny pozwala zdobyć umiejętności efektywnego komunikowania się i współpracy.

Wiecej informacji o wydarzeniu tutaj