pl

Dzień Otwarty – Kinshasa Agile African Adventure – Kraków

GDZIE
OMEC
KIEDY
08/06/17, Kraków
PRELEGENT

Piotr Bogobowicz

TEMAT

Dziękujemy wszystkim uczestnikom symulacji i życzymy tylko udanych projektów!

 

Zapraszamy na nasze szkolenie z symulacją projektową Kinshasa.

______________________________________________________________________________________________

Zapraszamy na Dzień Otwarty – Kinshasa Agile African Adventure organizowany we współpracy z WUP Kraków w ramach  VII-go Małopolskiego Dnia Uczenia się pod hasłem „Każdy może zrobić karierę” .

Symulacja Kinshasa – Afryka Agile’owo to warsztat umożliwiający przećwiczenie narzędzi i technik Agile Project Management w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku.

Podczas symulacji uczestniczymy w projekcie polegającym na podróżowaniu po Afryce drużynami złożonymi z motocyklistów oraz samochodu wsparcia. Zadaniem jest nakręcenie filmu podróżniczego. Celem projektu jest przejechanie trasy o zadanym początku, końcu oraz punktach pośrednich spełniających określone kryteria.

Ponieważ mamy do czynienia z symulacją, to zarówno podróż i jak i kręcenie filmu nie będą się działy naprawdę. Całość będzie symulowana przy pomocy map, pionków, kart zdarzeń itp. Prawdziwe natomiast będą emocje! Zespół, który weźmie udział w tej symulacji, będzie miał możliwość podejmowania samodzielnych decyzji co do trasy, ekwipunku, a nawet reakcji na pojawiające się zdarzenia. Będzie też ponosił konsekwencje swoich wyborów. Prawdziwe będzie poczucie współpracy oraz wygranej lub porażki.

Głównym celem tej symulacji jest doświadczenie sposobu działania specyficznego dla projektów zarządzanych w sposób zwinny. Warsztat uczy zachowań zgodnych z duchem podejścia zwinnego takich jak: współpraca, efektywna komunikacja, wspólne dążenie do celu, przyjmowanie odpowiedzialności za podjęte decyzje. Wykorzystywane są w niej między innymi pojęcia takie jak: timebox, przyrost, stand-up, iteracja, MoSCoW. Uczestnicy wcielają się w role projektowe, co pozwala im poznać związane z tymi rolami zakresy obowiązków, odpowiedzialności oraz odpowiednie sposoby działania.

 Przebieg warsztatu:

  • Wprowadzenie
  • Planowanie podróży
  • Realizacja projektu
  • Ocena projektu, podsumowanie i wnioski

Po tej symulacji uczestnicy wychodzą z przekonaniem, że nie tylko znają pojęcia i podstawowe zasady AgilePM, ale też rozumieją je i potrafią zastosować je w swoich projektach.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich, którzy mają do czynienia z zarządzaniem projektami w róznych dziedzinach.

Aby uczestniczyć w warsztacie konieczna jest wcześniejsza rejestracja nasymulacja-krakow@omec.pl