pl
OMECpedia CANVAS – model biznesowy
13/08/2020
OMEC

CANVAS – model biznesowy

Tworzenie wartości przedsiębiorstwa jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu organizacja zapewnia sobie przewagę konkurencyjną. Model biznesowy w racjonalny sposób opisuje jak organizacja buduje, dostarcza i „zdobywa” wartość.

Koncepcje Modelu Biznesowego CANVAS (The Business Model Canvas), to wspólny język do opisywania, wizualizacji, oceny i zmiany modelu biznesowego organizacji. Koncepcja ta stosowana jest na całym świecie, w takich organizacjach jak IBM, Ericsson, Deloitte i wiele innych. Koncepcja CANVAS składa się z 9 bloków budulcowych: segmenty klientów, propozycja wartości, kanały dystrybucji, relacje z klientami, strumienie dochodów, kluczowe zasoby, kluczowe działania, kluczowe współpraca i struktura kosztów. Poniżej przedstawiliśmy dokładniejszy opis każdego z 9 bloków:

9 bloków budulcowych tworzy podręczne narzędzie, które nazywa się Business Model Canvas. Pokazują one w jaki sposób organizacja zamierza generować zysk. Pokrywają one 4 główne aspekty otoczenia biznesowego: klienci, oferta, infrastruktura i kondycja finansowa.


Sprawdź nasze szkolenia oferowane w formule distant-learning oraz stacjonarnie: TERMINARZ

Poznaj Ofertę Specjalną: PROMOCJE

WRÓĆ