Co to jest?

TRIM (ang. The Rational IT Model™) jest praktyczną propozycją wdrożenia zarządzania usługami IT w organizacji. Opiera się na założeniach dobrych praktyk ITIL®.

Model TRIM obejmuje wszystkie niezbędne procesy, procedury, role, szablony potrzebne do wdrożenia zarządzania usługami informatycznymi tak, aby były one dostarczane w sposób efektywny i zapewniały wartość oczekiwaną przez biznes.

Dowiedz się więcej czym jest TRIM.


Opis szkolenia

Zakres szkolenia obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące obszaru zarządzania świadczeniem usług IT oraz opis modelu obejmującego wszystkie niezbędne procesy, procedury, role, szablony potrzebne do wdrożenia zarządzania usługami informatycznymi wraz z ich dostosowaniem do wymagań i specyfiki małych, średnich i dużych organizacji.

Trwające dwa dni szkolenie zawiera wykłady, ćwiczenia indywidualne i w grupach, pytania, dyskusje, testy wiedzy.

Egzamin certyfikacyjny, do którego przygotowuje szkolenie, jest przeprowadzany na koniec drugiego dnia szkolenia.


Cel szkolenia

 • Zapoznanie się z modelem, obejmującym wszystkie niezbędne procesy, procedury, role, szablony niezbędne do wdrożenia zarządzania usługami informatycznymi tak, aby były one dostarczane w sposób efektywny i zapewniały wartość oczekiwaną przez biznes.
 • Przygotowanie słuchaczy do egzaminu certyfikacyjnego: TRIM - The Rational IT Model™ na poziomie podstawowym (Foundation).


Grupa docelowa

Szkolenie jest skierowane do wszystkich osób zajmujących się świadczeniem usług IT. W tym dla managerów i konsultantów, którzy chcą się zapoznać i zrozumieć mechanizmy niezbędne do zarządzania świadczeniem usług lub chcą uzyskać kryteria, punkt odniesienia, dla przeprowadzenia oceny stanu obecnego organizacji i przeprowadzenia analizy luk.


Wymagania wobec słuchaczy

Nie ma wymagań wstępnych w stosunku do uczestników tego szkolenia. Zalecana jest znajomość ITIL na poziomie podstawowym (Foundation).

Polecamy ścieżkę szkoleń, na którą składają się szkolenia ITIL i TRIM:

Ta ścieżka daje odpowiedź na pytania Co, Jak i W jaki sposób, odnoszące się do wdrażania i utrzymania procesów zarządzania IT.


Czas trwania

2 dni


Uwagi

Zalecamy kupno podręcznika “TRIM: The Rational IT Model, How to use IT Service Management”. Podręcznik uzupełnia materiały szkoleniowe i poszerza wiedzę przekazywaną w trakcie szkolenia. Przeczytanie podręcznika przed szkoleniem nie jest wymagane.

Prosimy o kontakt, jeśli są Państwo zainteresowani złożeniem zamówienia na podręcznik.

Szkolenie jest prowadzone w języku polskim lub angielskim. Materiały szkoleniowe są w języku angielskim. Egzamin dostępny jedynie w języku angielskim.


Metody powadzenia szkolenia

Prezentacje, ćwiczenia indywidualne i w grupach, pytania, dyskusje, testy wiedzy. W trakcie prowadzonych zajęć uczestnicy będą odpowiadać na pytania do tych, z którymi zetkną się w trakcie egzaminu certyfikacyjnego.


Konspekt szkolenia

 • Wprowadzenie do szkolenia 
  (Introduction to the course)
 • Wprowadzenie do TRIM™
  (Introduction to the Rational IT Model)
 • Kluczowe pojęcia w obszarze zarządzania usługami
  (Key concepts of Service management)
 • Organizacja, funkcje i role w TRIM™
  (TRIM and the organization, functions and roles in The Rational IT Model)
 • Usługi ich struktura i zarządzanie usługami
  (Services and governance)
 • Fazy cyklu życia usług i procesy
  (Phases and Processes)
 • Ustawiczne doskonalenie
  (Continual improvement)
 • Podsumowanie
  (Summary)T. (+48) 801 55 66 32
F: (+48) 22 207 25 14
E: info@omec.pl

ul. Zeusa 41
01-497 Warszawa

ZNAJDŹ NAS:

Oddział w Krakowie
ul. Św. Filipa 23/1
31-150 Kraków

Oddział we Wrocławiu
ul. Św. Józefa 1-3
50-329 Wrocław

JESTEŚMY NA:

Oferujemy szkolenia akredytowane i egzaminy z zakresu metodyk zarządzania projektami, programami i portfelem, a także zarządzania ryzykiem i uslugami IT. Nasze szkolenia PRINCE2®, MSP®, P3O®, MoP®, M_o_R®, ITIL®, Agile Project Management i Agile Business Analysis są akredytowane przez APM Group Ltd. oraz Peoplecert.

Znaki handlowe:
PRINCE2®, ITIL®, MoP®, M_o_R®, P3O®, MSP®, PRINCE2 Agile® i AgileSHIFT® są zarejestrowanymi znakami handlowymi należącymi do firmy Axelos Limited i używanym za jej zgodą - wszelkie prawa zastrzeżone. The Swirl logo™ jest znakiem handlowym Axelos Ltd. The APMG-International Agile Project Management and Swirl Device logo jest znakiem handlowym APM Group Ltd. The APMG-International Agile Business Analysis and Swirl Device logo jest znakiem handlowym APM Group Ltd. AgilePM, AgileBA, DSDM i Atern są zarejestrowanymi znakami handlowymi Agile Business Consortium Limited w Wielkiej Brytanii. 'PMI', 'PMP', 'CAPM', 'PMBOK' i logo PMI R.E.P. są zarejestrowanymi znakami handlowymi Project Management Institute, Inc. 'Apollo 13 - an ITSM case experience' jest znakiem handlowym Gaming Works B.V. TOGAF® jest zarejestrowanym znakiem handlowym The Open Group. COBIT® 5 jest zarejestrowanym znakiem handlowym ISACA w USA i innych państwach. OpenTRIM® jest zarejestrowanym znakiem handlowym OpenTrim AB. The Praxis Framework™ is a trademark of Praxis Framework Limited. The APMG International Praxis Framework and Swirl Device logo is a trademark of The APM Group Limited and Praxis Framework Ltd, used under permission of The APM Group Limited. All rights reserved