pl

Dzień otwarty – Kinshasa Risk Management

GDZIE
WenderEDU Business Center
KIEDY
03/07/17, Wrocław
PRELEGENT

Jolanta Łabędzka-Benisz

TEMAT

Wszystkim uczestnikom spotkania dziękujemy za owocny dzień, nauki, zabawy i  inspiracji.

Rewelacyjna grupa uczestników zmagała się z projektem podróży po Afryce i związanymi z nią ryzykami. Z czterech ekspedycji trzy bez szwanku dotarły do celu.

Odpowiednio przygotowana gra symulacyjna może zarówno przynieść zaangażowanie jak i wiedzę dla zespołu. Obecnie gry symulacyjne stanowią nieodzowny element strategii szkoleniowych przy zarządzaniu wszelkimi projektami.

Poniżej kilka zdjęć ze spotkania.

Mamy nadzieję na kolejne spotaknia z naszego cyklu Dni Otwartych w innych rejonach Polski.

Symulacja Kinshasa Risk Management to warsztat umożliwiający przećwiczenie narzędzi i technik zarządzania ryzykiem w bezpiecznym, kontrolowanym środowisku.

Jest to warsztat symulacyjny, w którym będziemy podróżować po Afryce stawiając czoła napotykanym po drodze przeciwnościom. Tym razem problemów będzie wiele (więcej niż podczas warsztatu „Kinshasa Agile African Adventure”), ale możemy dać sobie radę jeśli będziemy dobrze zarządzać ryzykiem.

Głównym celem naszej nowej symulacji jest doświadczenie sposobu działania specyficznego dla projektów, w których zarządzanie ryzykiem jest istotnym elementem, dlatego nasz nowy warsztat symulacyjny nosi nazwę:

„Kinshasa Risk Management”

W trakcie symulacji zarówno sprzęt jak i ludzie byli narażeni na różnego rodzaju ryzyka. Aby osiągnąć sukces należało przeprowadzić analizę ryzyka i podjąć odpowiednie decyzje dotyczące przygotowania się do wyprawy. Podczas realizacji okazało się, czy przygotowanie było właściwe, wtedy gdy zespół zetknął się z nagłą zmianą np. pogody, ukształtowania terenu, lokalną kulturą i polityką.

Przebieg warsztatu:

  • Wprowadzenie
  • Planowanie podróży (identyfikacja i ocena ryzyk)
  • Realizacja projektu (zarządzanie ryzykiem)
  • Ocena projektu, podsumowanie i wnioski