pl
17/05/2021
OMEC

Do czego jest potrzebne zarządzanie projektami?

Wyobraźmy sobie, że dostaliśmy od naszego przełożonego zadanie: zorganizować w firmie obchody 50-lecia naszej organizacji. Uroczystość ma zawierać przemówienie dyrektora, rozmowy z emerytowanymi pracownikami, którzy przyczynili się do sukcesu organizacji oraz część bankietową i rozrywkową.


Ma być trochę podniośle, trochę radośnie, pozytywnie i motywująco. Jak więc zabrać się za tak skomplikowane przedsięwzięcie (projekt)? Od czego powinniśmy zacząć? Z kim porozmawiać i o czym? Do czego jest tu przydatne zarządzanie projektami?

Powinniśmy znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

Na te wszystkie pytania odpowiadają metodyki zarządzania projektami. Znajdziemy w nich informacje o dokumentach, które warto stworzyć i ich przykładowej zawartości. Znajdziemy też listę zadań do wykonania przed rozpoczęciem projektu, w jego trakcie oraz na jego zakończeniu. Metodyka sugeruje też sposoby na obsługę pojawiających się nowych, niezaplanowanych zdarzeń (zagadnień), planowaniem reakcji na zagrożenia lub szanse (ryzyka) i sposoby sprawdzania jakości produktu. Metodyka pomaga podejść w zorganizowany sposób do prowadzenia skomplikowanego przedsięwzięcia charakteryzującego się wieloma powiązanymi aspektami.

Dwie główne metodyki opisujące zarządzanie projektami to PRINCE2 oraz AgilePM.

Przeczytaj co mówią o tych metodykach ich właściciele: PRINCE2, AgilePM.

WRÓĆ

Najnowsze:

Techniki i narzędzia przydatne w zarządzaniu projektami
ZOBACZ WIĘCEJ
Dwóch kierowników projektu?
ZOBACZ WIĘCEJ
Czy PMO jest nam potrzebne?
ZOBACZ WIĘCEJ
Jak przekonać szefa, że zarządzanie projektami jest przydatne?
ZOBACZ WIĘCEJ